EEA-GA1C100B datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    EEA-GA1C100B
  • Производитель
    Panasonic Corporation
  • Описание
    Panasonic Corporation EEA-GA1C100B RoHS: yes Capacitance: 10 uF Tolerance: 20 % Voltage Rating: 16 V Operating Temperature Range: - 55 C to + 105 C Termination Style: Radial Case Diameter: 4 mm Case Length: 7 mm Lead Spacing: 5 mm Product: General Purpose Electrolytic Capacitors Leakage Current: 3 uA Ripple Current: 30 mA Series: GA Factory Pack Quantity: 2000